fbpx

Teisel pool vaikust

Other Side of Silence
Kita Tylos Puse

Balti filmi võistlusprogramm

Leedu
2019, 100 min
Rsž: Algimantas Puipa
Prod: Uljana Kim
Sts: Jonas Cornell
Op: Algimantas Mikutėnas
Os: Juozas Budraitis, Viktorija Kuodytė, Povilas Stankus, Asta Stankūnaitė
Tootja: Studio Uljana Kim
Keel: leedu

Sünopsis

Oma 21. filmiks sai vanameister A. Puipa ainest rootsi autori Torgny Lindgreni raamatust „Kumalasemesi“. Ta püüab minimalistliku jutuvestmise ja väsimatu huumori abil tabada kahe venna kummalisi suhteid ja lahendamatut vaenu.
Einar ja Kaspar elavad lähestikku, neid lahutab üksnes paisutatud jõgi. Vennad vihkavad ja põlgavad teineteist. Konflikt sai alguse pärast traagilisi sündmusi, mis järgnesid nende mõlema armuseiklusele Minaga: nimelt oli naine ühe abikaasa ja teise armuke. Noore kirjaniku Isabeli ootamatu saabumine äratab meestes taas sentimentaalsed tunded ja helged mälestused. Naine ohverdab iseennast, et vendade valusaid piinu ja kättemaksuhimu leevendada. Kuid kes ta tegelikult on?
Kolm näitlejat säravad selles põhjamaiselt karges loos, mis räägib süükoormast, vihkamisest, armastusest, lunastusest ja surmast. Legendaarne J. Budraitis võitis tundliku näitlejatöö eest parima näitleja auhinna Scandinavia IFF-il, kus salapärane draama krooniti parimaks rahvusvaheliseks filmiks.

Režissöör

Algimantas Puipa (1951)

Filmograafia: Valik/Selected: Velnio sékla (Devil's Seed, 1980), Elze is giljos (1999, Elze elu, PÖFF 2000), Dievu miskas (Forest of the Gods, 2005), Nuodemes uzkalbejimas (Patu sosin, PÖFF 2007), Mieganciu drugeliu tvirtove (Uinuvate liblikate kindlus, PÖFF 2012), Kita Tylos Puse (Other Side of Silence, 2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival