fbpx

Kirjanikuga voodis

In Bed with a Writer

Balti filmi võistlusprogramm

Eesti
2019, 63 min
Rež: Manfred Vainokivi
Prod: Marju Lepp
Sts: Manfred Vainokivi, Peeter Sauter
Mont: Kersti Miilen
Tootja: Filmivabrik
Keel: eesti

Sünopsis

Silmapaistmatu joodik ja viie lapse isa. Kahtlase kuulsusega provokaator ja originaalse huumorisoonega tegelane. Nudist, ekshibitsionist ja kirjanik. Eesti oma Bukowski, kes tõlkis eesti keelde päris Bukowski. Peeter Sauter ei kirjuta mitte vaid romaane ja lühilugusid, vaid lavastab väsimatult kohmetust tekitavaid ja siivutuid ühemeheetendusi Tallinna eri paigus.
Vastuolulise tänavafilosoofi tegemisi on üllatavalt huvitav jälgida ka Sauteri kirjanduslikku loomingut ja tema isiksust lähemalt tundmata. Elegantselt lavastatud dokfilmis kehastab peategelast nimekas Tambet Tuisk, sattudes kõige värvikamatesse olukordadesse. Raske öelda, mida eestlased tegelikult selle veidriku sagedastest tempudest arvavad, kuid rahvusvaheliselt tundmatul Sauteril on, mida laiema publikuga jagada. Manfred Vainokivi üritab aidata andekal erakul isikliku elu kriisist üle saada.

Režissöör

Manfred Vainokivi (1964)

Filmograafia/Filmography: Valik/Selected: Valli baar (2008, PÖFF 2009, doc), Maestro (2009, doc), Elu on lill (Life is a Flower, 2010, doc), Tsirkuselaps (Wunderkind, PÖFF 2010, doc), Baskin (2012, doc), Perekonnavaled (PÖFF 2016, co-dir)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival