PÖFF Tartu

PÖFF Tartu toimub sellel aastal 3.11-19.11 kolmes Tartu kinos. Elektriteatris, Athena keskuses ja Lõunakeskuse Apollo kinos.

PÖFF Tartu pidulik avamine toimub Athena keskuses 4. novembril. Avafilmiks on soome dokumentaalfilm "Kino Laika". Athena keskust on nimetatud Eesti kauneimaks kinosaaliks ja tänavu tähistab Athena keskus ka ümarat sünnipäeva. Just siin Tartu südames alustati kino näitamisega täpselt sada aastat tagasi.

Kultuuripeallinna tiitlit kandvas linnas linastub PÖFFi filmiprogrammi paremik. Kinolinale jõuab 127 erinevat filmiseanssi. Samuti on siin esindatud ka PÖFFi alafestivalid. Lisaks filmiprogrammile toimuvad festivali ajal Tartus ka eriüritused. Koostöös Tartu filmifondiga toimub filmilokatsiooni seminar. Kuuleme case-study'sid UK-st ja Leedust ning paneme konteksti ka meie oma Eesti näited ning hetkeolukorra filmimaailmas. Põhjamaade suurima filmifestivali kohalolu Tartus saab ka nautida öötundidel, mil PÖFF Tartu öises keskuses KIVI baaris võib kohtuda huntide ja filmisõpradega.
Tartu on Lõuna-Eesti kultuurisüda ja PÖFF Tartu ongi suunatud just neile, kelle hing ihkab värsket filmikunsti, kuid tee pealinna tundub liialt pikk