PÖFF Tartu

PÖFF jõuab taaskord ka Tartusse! Alates 13. kuni 29. novembrini saab Tartu kinodes vaadata kokku 94 filmi PÖFFi 172 filmist koosnevast programmist.

PÖFF on üks suurimaid Põhja-Euroopa filmifestivale, mis toob iga aasta novembris maailmakino värskemad ning haaravamad palad koju kätte. PÖFF kuulub ühes Cannes’i, Berliini, Veneetsia ning teiste maailma tipp-filmifestivalidega A-kategooria filmifestivalide hulka.

Tartu kinodes tuleb näitamisele PÖFFi põhivõistluse ja debüütfilmide programm, JUST Filmi paremik ning PÖFF Shorts. Kolme nädala jooksul pakuvad hubast filmielamust Elektriteatri ja Athena keskuse kinosaalid. Esimest korda jõuavad PÖFFi filmid ka koju, sest festival toimub kombineeritult - nii kinos kui kodus.

Tartu kinoprogramm asub SIIN.

PÖFFi veebikino asub SIIN.

F_2_tsoi.jpg

Tänavune festival leiab aset kahes Tartu vanalinna kinos, mis asetsevad teineteisest paarisaja meetri kaugusel - vajadusel saab kasvõi mitu korda päevas ühest saalist teise lipsata.

Elektriteater

Tartu Elektriteater on Tartu ainus arthouse kino. Hubases õhkkonnas linastub aasta läbi mitmekülgne ja mänguline filmiprogramm. Elektriteater tegutseb ajaloolises Tartu Ülikooli kirikus aadressil Jakobi 1.

Athena keskus

Eesti ajal rajatud Athena kino on eri aegadel kandnud nimesid Ateen, Ateena ja Saluut. Esmakordselt avati selles majas kino juba 1923. aastal. Rikkaliku sisekujundusega kinosaali on nimetatud ka Eesti kõige ilusamaks. Tänasel päeval tegutseb Athena majas igapäevaselt Tartu Luterlik Peetri kool. Athena keskus asub aadressil Küütri 1.

F_5_the_penultimate.jpg

Piletid?

Tartu piletid tulevad müügile 6. novembril. Pileteid saab osta PÖFFi ja Piletilevi kodulehelt ning Kvartali kaubanduskeskuse infoletist. Kuni 8. novembrini (k.a) on kõik piletid 5 eurot. Alates 9. novembrist saavad 1000 esimest osta Kvartalist pileti 7 euroga. Tavapileti hind on 8 eurot.

Kust meid leida?

Peamine infopunkt asub Kvartali I korrusel.

Festivali ohutusreeglite meelespea

F_1_the_man_who_sold_his_skin.jpg

Kõht tühi?

PÖFF Tartu festivaliklubi on Pepe´s Bistro & Social Club. Tartu vanalinna kõige uuema restorani jaoks peitub lihtuses võlu. Menüü on bistroolik maailmaköök, kus kohtuvad uus ja vana, kodu- ja välismaine, ausad
maitsed läbimõeldud täpsusega. Bistroo menüü on inspireeritud Itaalia-Ameerika mõjutustega
mugavustoidust. Ideaalne kõledateks novembri õhtuteks.

Kolm Tilli on laia maailma tänavaköögist inspireeritud restoran Tartu Aparaaditehases.
Söögikoha läbivaks kontseptsiooniks on tänavatoidu valmistamine – koha südameks on avatud
köök, mille kõrval seisavad eraldi pitsa valmistamise ja pagaritoodete nurgad ning kõike seda
toetab maailmaklassi baar. Stiilselt muudetud vanad tehase ruumid on ideaalseks kohaks
tänavatoidu pakkumiseks. Kindlasti tasub proovida üle riigi kuulsaid pitsasid!

Hoia Tartu PÖFFi tegemistel silm peal!

Facebook

Instagram

Tartu PÖFFi avamise voogedastuspidu on järelvaadatav Elisa Stagel