PÖFF : BNFF
PÖFFi kaheksa ja pool

PÖFFi kaheksa ja pool
Hooaeg: 7, Osa: 1, 2020 16.11 - vaata siit!

Vaatamata koroonaviiruse levikule toimub Pimedate Ööde filmifestival tänavu ka kinosaalides. Festivali korraldajad räägivad lähemalt, kui keeruline on tänavu PÖFF-i programmi kokku panna, juttu tuleb ka laiemalt filmifestivalidest kogu maailmas. Oma kogemustest PÖFF-il räägib ka Bruno Oya noore näitleja preemia tänavune laureaat.

PÖFFi kaheksa ja pool
Hooaeg: 7, Osa: 2, 2020 17.11 - vaata siit!

Pimedate Ööde filmifestivali põhivõistlusprogrammi on üle kolme aasta jõudnud ka Eesti film, festivalil esilinastub Peeter Simmi "Vee peal". Saates saab sõna nii režissöör kui ka stsenarist Olavi Ruitlane, kelle samanimelsel raamatul film ka põhineb. Oma filmisoovitused jagavad Madis Ligema ja Ave Häkli.

PÖFFi kaheksa ja pool
Hooaeg: 7, Osa: 3, 2020 18.11 - vaata siit!

Laste- ja noortefilmide festivalil Justfilm tähistab tänavu 20. sünnipäeva ning sel puhul on põhjust vaadata pisut ajas tagasi. Meenutame koos festivali esimese juhi Elen Lotmaniga, kuidas oli esimestel aastatel üritust korraldada ning mis on vahepealsete aastatega muutunud. Räägime lähemalt ka režissöör Rasmus Merivooga, kelle uus film "Kratt" avas tänavuse Justfilmi.

PÖFFi kaheksa ja pool
Hooaeg: 7, Osa: 4, 2020 19.11 - vaata siit!

Dokumentaalfilmide programmis on tänavu rekordarv uusi Eesti filme . Värsketest linateosest räägivad Marian Võsumets, Manfred Vainokivi ja Liivo Niglas. "Osooni" saatejuht soovitab noorest kliimaaktivistist Greta Thunbergist rääkivat dokfilmi.

PÖFFi kaheksa ja pool
Hooaeg: 7, Osa: 5, 2020 20.11 - vaata siit!

Eesti lühifilmil on läinud tänavu erakordselt hästi, kuna BFM-i tudengi German Golubi lühifilm "Mu kallid laibad" võitis tudengifilmide Oscaril kuldmedali. Lühifilmifestivali PÖFF Shorts raames on võimalik filmi ka laiemal publikul esmakordselt näha. Värskeid kodumaiseid lühianimatsioone kommenteerib filmi "Maasikaõgijad" režissöör Mattias Mälk.

PÖFFi kaheksa ja pool
Hooaeg: 7, Osa: 6, 2020 23.11 - vaata siit!

Pimedate Ööde filmifestivali fookusriigiks on tänavu Saksamaa, mistõttu on festivalil varasemast rohkem just sealse regiooni kinokunsti. Erilinastusena jõuab kinodesse ka Rainer Werner Fassbinderi 15-osaline telesari "Berlin Alexanderplatz", mille olulisusest räägib filmispetsialist Jaak Lõhmus. Ivo Felt meenutab ka head sõpra Zaza Urushadzet, keda mälestatakse tänavu PÖFF-il eriprogrammiga.

PÖFFi kaheksa ja pool
Hooaeg: 7, Osa: 7, 2020 24.11 - vaata siit!

Filmikriitik Tristan Priimägi aastatepikkune töö näeb lõpuks ilmavalgust, PÖFF ajal ilmub tema ülevaateteos "101 Eesti filmi". Festivalil on selleks puhuks ka väike eriprogramm, mis vaatab tagasi Eesti filmi unustatud pärlitele. Lisaks teeme juttu ka elutööpreemiaga pärjatud Alar Kiviloga, kes teeb sissevaate suure filmitööstusse argipäeva.

PÖFFi kaheksa ja pool
Hooaeg: 7, Osa: 8, 2020 25.11 - vaata siit!

Viimastel aastatel on hägustunud piir sarjade ja filmide vahel, mida kinnitab ka eriprogramm TV Beats, mille raames jõuavad PÖFF-il ekraanile ka sarjad. Tänavu esilnastub programmis uus Eesti sari "Tulejoonel". Uurime samuti ka seda, milline on tänavune festivali venekeelsete filmide programm ning kuidas on kasvanud alafestival Kinoff.