Pimedate Ööde filmifestival

PÖFF on üks suurimaid Põhja-Euroopa filmifestivale, mis toob iga aasta novembris maailmakino värskemad ning haaravamad palad ühes rahvusvaheliste filmitegijatega koju kätte.

Igal aastal korraldatakse üle maailma umbes 4000 filmifestivali, millest vaid viisteist on Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni poolt saanud A-kategooria sertifikaadi. PÖFF kuulub ühes Cannes’i, Berliini, Veneetsia ning teiste maailma tipp-filmifestivalidega sellesse A-kategooriasse.

Tõutunnused

Pöffihunt on karjaloom, kes teab, et kokku hoides jõuab kaugemale. Ilma teie, oma kinopubliku ja toetajateta poleks 1997. aastal suuresti põlve otsas loodud filmifestival see, mis ta on tänaseks. PÖFFi hoiab igal aastal pidevas liikumises iselaadi koostegemine, kus publiku ja filmielamuste ühendavaks lüliks on vabatahtlikud, keda on tänaseks enam kui 300. Koos oleme siin väikeses Eestis suutnud süsimustad novembrikuu ööd täita omanäoliste virmalistega, mis eredate filmielamustena end kinolinadel ilmutavad ja filmitegijaid eri maailma nurkadest meid külastama toovad.

Pöffihundid ei pelga uusi kultuuriruume, põletavaid küsimusi ega emotsioone, mis naerutavad, rabavad ja liigutavad oma karges eheduses. Pöffihuntide kogunemiskohad püsivad Eesti kinodes samad, kuid teekonnad on igal aastal erinevad. PÖFFi kasvutingimuste hulka kuulub südikuse kõrval ka tahe näha kaugemale silmapiirist, et hoida oma maailmapilti pidevas avardumises. Nii kulgeb PÖFFi programm igal aastal väljaspool oma mugavustsooni.

PÖFF 24 I Tallinn Black Nights Film Festival Teaser 2020 - physically and online!