fbpx

Teisipäev pistab rinda koduvägivalla, fašismi, uimastiäri ja Lähis-Idaga konfliktidega

Teisipäev heidab valgust lugudele, millest on raske kõnelda ja mis jäävad tihti suletud uste taha. See on kutse vaadata otsa põletavatele probleemiallikatele, mille lahendus algab teadvustamisest ja mõistmisest. Olenemata nende filmide põhjalikust dramaturgilisest viimistlusest, on elu nende lugudena serveeritud toore aususega. Nii nagu need asjad toimunud on ja toimuvad edaspidigi seni, kuni pöörame pilgu mujale.

Kogu tänast PÖFFi filmikava saad uudistada siin.


Teisipäev, 19. november

Verdikt

21:00 Coca-Cola Plaza, Saal 9, Tallinn

Kasutades dokumentaalfilmi stilistikat, viib debütant Gutierrez meid Filipiinide bürokraatliku kohtusüsteemi lämmatavatesse labürintidesse. Ema ja tütar põgenevad koos lähimasse politseijaoskonda. Ilmselgelt pole tegu esimese korraga, mil mees on pere vastu vägivalda tarvitanud ja Joy esitab avalduse, et Dante lõplikult trellide taha saata. Film pälvis Veneetsias „Horisondid“ programmi auhinna.

Ainult 6,5

20:15 Coca-Cola Plaza, Saal 7, Tallinn

Kui me saaksime soovitada tänavu vaid ühte põnevikku, siis soovitaksime just seda, Veneetsia festivali „Horisondid“ programmis esilinastunud plahvatuslikku ja lõikavat Iraani filmi, mis viib meid otse ühe politseijuurdluse keskmesse. Režissöör ja stsenarist Saeed Roustayi on loonud pingelise atmosfääri, mis pakub nii meelelahutust kui ka mõtlemisainet. Filmi plussiks on kahtlemata oskus näha suure uimastiäri keerises inimesi, olenemata sellest, kummal pool seadusepiiri nad seisavad.

Värvitud lind

17:45 Coca-Cola Plaza, Saal 6, Tallinn

Marhouli „Värvitud lind“ on üle kahekümne viie aasta esimene Tšehhi film, mis leidis tee Veneetsia filmifestivali põhivõistlusprogrammi, samuti on tegu Tšehhi tänavuse Oscari-kandidaadiga. See on süüta süüdlase lugu, mis raputab ja läheb hinge. Mustvalgetelt, 35mm filmilindile üles võetud kaadritelt rullub lahti nimetu juudi poisi lugu. Orvuks jäänuna rändab ta mööda Ida-Euroopa kõnnumaad, perest perre, otsides mõistmist ja kodusoojust. Paraku ei ole Teise maailmasõja lävepakule jõudnud Ida-Euroopa sõbralik paik, vaid täis väärtõdesid ja halastamatust.

Mindanao

18:00 Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Auhinnatud Filipiini filmimeister Brillante Mendoza toob meieni lõikava ja südantsoojendava teose, mis seob omavahel mõjusalt nii draamat, märulit kui animatsiooni. Mindanao on suur ja mägine saar Filipiinide lõunaosas; selle filmi teemaks ongi sealse regiooni inimesed, nende saatus ja tulevik. Kahtlemata on see raske film, aga siin on ka kergust. Lummav Mindanao poeb hinge.

Punased väljad

20:45 Coca-Cola Plaza, Saal 8, Tallinn

Lõputu Lähis-Ida konflikt inspireerib jätkuvalt kunstnikke ja üllataval kombel on võimalik vormida seda teemat isegi lüüriliseks muusikaliks. Iisraeli rock-ooper „Mamy“ esietendus 1986. aastal ja sai kultuse staatuse. uulus rokkstaar David Tassa arranžeeris uuesti ja salvestas 16 laulu spetsiaalselt selle filmi jaoks, mis puudutab vaatajate südameid teemadega nagu diskrimineerimine ja manipuleerimine, poliitiline aktivism ja saatuse imed.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival