fbpx

Sinise esmaspäeva värvime üle piimasõja ning rock’n’rolli higi ja glamuuriga

Iga päev toome teieni PÖFFi programmi põnevaid leide ja varjatuid aardeid filmitegijatelt, kes on loonud mõjusaid ning silmapaistvaid filme, mida soovitame vaatama minna. Kogu tänast PÖFFi filmikava saad uudistada siin.

Miks käis Eesti operaator Inga piimasõda Islandil filmimas? Kuidas õitseb araabia kevad tänaseks? Mis siis tegelikult toimus teiselpool legendaarseid Hendrixi ja Joplini fotokaadreid? Hakkame aga otsast peale tänasest filmivalimikust vastuseid püüdma.

Esmaspäev, 18. november

Piimasõda

21:00 Kino Sõprus, Tallinn

Kesk Islandi ulguvaid tuuli ja elus karastunud karakterite epitsentris on Inga, kes peab koos abikaasaga piimafarmi. Mehe ootamatu surm jätab pankrotistunud firma Inga õlule, millest algab võimsa naise ristisõda ja eneseotsingu teekond, läbi mille lubab „Piimasõda“ pilguheitu põllumajandustööstuse varjupoolele. Kuiv huumor teeb sellest põhjamaisest draamast, mille operaatoriks eestlasest auhinnatud Mart Taniel, eriti haarava vaatamise.

Trio

Meeleolukas komöödia, mille varjus kumab ka pisut üksildaste hingede nukrust. Gert otsustab oma üksildasele ja depressiooniga võitlevale poolvennale teha sünnipäevaks kingituse – veeta tund prostituudiga. Wim tunneb end selles olukorras kohmetult, kuid Lise on professionaal ja tema seltsis hakkab masendus taanduma, elu tundub olevat elamist väärt. Naine on sedavõrd paeluv, et ka Gerdis tärkab huvi. Esmakordselt elus tunnevad vennad äkki, et nad on meestena rivaalid.

Kui ma avan silmad

Režissöör Leyla Bouzid loob nüansirikka ja haarava pildi Araabia kevade mõjust ühtaegu nii üldisemas kui ka isiklikus kontekstis. Filmi peategelane 18-aastane Farah on just sooritanud edukalt küpsuseksamid ning valmistub ülikooli astuma. Tema ema Hayet soovib talle arstikarjääri, kuid uljas Farah ei näe asju samamoodi. Ta on liitunud rokkbändiga Joujma ja naudib noorust, elu avastades, armudes ja pidutsedes. 

Näita mulle pilti. Jim Marshalli lugu

21:00 Apollo Kino Solaris, Saal 3, Tallinn

Bob Dylan, Johnny Cash ja Janis Joplin on vaid mõned muusikud, kelle usalduse Jim Marshall võitis ja rokiajaloo kõige märgilisematele piltidele püüdis. Tema enda elu polnud aga vähem värvikas kui mõnel rokistaaril. Selle juurde kuulusid kokaiin, pidutsemine ja relvad. Äkiline iseloom, suur ego ja ennasthävitav eluviis tõid kaasa sekeldusi ja skandaale. Põnev nostalgiaretk roki hiilgeaega, mille üks geeniusi ei hoidnud käes kitarri, vaid fotokaamerat.

Üks ja ainus Aurora

Nii, nagu Aurora pole tavaline popmuusik, pole ka tema läbielamistest rääkiv film tavaline: see on teekond imeilusa kunstniku kõige sügavamatesse hingesoppidesse, kus magusnukra jutustamisviisiga avatakse vaatajate ees kogu inimeseks olemise keerukus. Suureks kasvamiseks saatus talle väga palju aega ei andnud. Norra noor muusik tõusis juba 16-aastaselt tähelepanu keskpunkti. Tänaseks on temast saanud vaieldamatult üks huvitavamaid ja tundelisemaid muusikuid kogu Skandinaavias ja isegi maailmamuusikas.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival