PÖFF : 2020 : BNFF

PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM

Filmimaailmas juba kanda kinnitanud autorite värsked linateosed, mis esindavad filmikunsti geograafilist, temaatilist ja stiililist mitmekesisust. Ainult maailma-, rahvusvahelised või Euroopa esilinastused.

DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM

Tärkavate talentide esimesed filmid, mis esindavad nooruslikku lennukust, otsingulisi ideid ja julgeid vaatenurki. Filmikunsti tulevik. Ainult maailma-, rahvusvahelised või Euroopa esilinastused.

BALTI FILMI VÕISTLUSPROGRAMM

Eesti, Läti ja Leedu värskete filmide valik, mida on kutsutud hindama välismaised eksperdid.

PÕHJUSEGA MÄSSAJAD

Eksperimentaalsemat vormi või mässumeelsemat sõnumit esindavad filmid kogu maailmast. Filmikunsti ääreala kompamine.

SCREEN INTERNATIONAL KRIITIKUTE VALIK

Tõeline filmikunst läbi kriitiku prisma. Märgilised tööd, mille on välja valinud mainekas filmiväljaanne Screen International.

DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM – VÄLJASPOOL VÕISTLUST

FOOKUSES: UUS SAKSA FILM

DOC@PÖFF

Põnevad persoonid, intrigeerivad teemad, dramaatilised konfliktid. Tõsielu, mis võib olla uskumatum kui väljamõeldis.

VÄRSKED HOOVUSED

Sõltumatu filmikunsti kõige laiemat spektrit esindavad ja laiemale vaatajaskonnale huvi pakkuvad filmid, mis on juba esilinastunud või auhindu võitnud teistel festivalidel.

EESTI OLÜMPIAKOMITEE SPORDIFILMIDE PROGRAMM

Sport ja film – rohkem kui lihtsalt spordifilm. Eesti Olümpiakomitee esitleb.

ÖISED VÄRINAD

Üle võlli fantaasia pillerkaar. Viimase aja õudus-, fantaasia- ja B-filmide paremik.

ERILINASTUSED

Väga erilised filmid, mille me eraldi esile tõstame.

#PÖFFTRENDING

Kõik, mis seondub elustiili ning moodsate kultuuriliste ja sotsiaalsete nähtustega. Ühiskonna suunamuutjad aktsioonis. Kultuuridokumentaalide kõrgklass.

AVAFILM

KESKKONNAAGENTUUR ESITLEB: PÖFFI KESKKONNAFILMIDE ERIPROGRAMM

Kliima soojeneb. Keskkond muutub. PÖFF juhib sellele tähelepanu.

101 EESTI FILMI

Filmikriitik Tristan Priimägi esitleb märgilisi eesti filme. Inspireeritud raamatust “101 eesti filmi”.

MÄLESTADES ZAZA URUŠADZET

Kummardus mullu meie seast lahkunud gruusia režissöörile, kes tõi filmiga “Mandariinid” Eestile Oscari nominatsiooni.

TV BEATS

Telesarjadele pühendatud programm, mille eesmärk on esile tõsta üha enam hägustuvaid piire väikese ja suure ekraani vahel.

PÖFFI ELUTÖÖAUHIND

JF RAHVUSVAHELINE NOORTEFILMIDE VÕISTLUSRPGRAMM

Just Filmi rahvusvaheline noortefilmide võisltusprogramm toob vaatajateni uued ja huvitavad linateosed kõikjalt maailmast. Tänavune võistlusprogramm sisaldab kokku 12 täispikka filmi ja programm on lai nii teematiliselt kui ka geograafiliselt. Just Filmi Grand Prix annavad välja rahvusvaheline žürii ja noortežürii.

JF LASTEFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM

Just Filmi lastefilmide programm on mõeldud kõige pisematele filmivaatajatele, nende vanematele ja vanavanematele. Siit programmist leiab lõbusaid muinasjutte, palju toredaid seiklusi ja ootamatuid juhtumisi. Kõige pisematele mõeldes on mitmed filmid dubleeritud eesti keelde.

JF LAPSE ÕIGUSTE PROGRAMM

Just Filmi lapse õiguste programm koosneb laste ja noorte elu käsitlevatest filmidest. Kõigi filmide peategelased on lapsed ja noored, kes enda sisemaailma alles avastavad. Keeruliste valikute tegemisel on neile toeks vanemad, kuid mõnikord tuleb neil olulisi otsuseid vastu võtta ka üksinda. Loomulikult rõõmustavad nad oma suurte ja väikeste kordaminekute üle ning tunnevad kurbust ebaõnnestumise korral. Lapse õiguste filmiprogrammi on aidanud kokku panna Õiguskantsleri Kantselei, Justiitsministeerium, Sotsiaalministeerium, Sotsiaalkindlustusamet ning Lastekaitse Liit. Lapse õiguste eriprogramm linastub Just Filmi kavas 10.korda.

JF JUST FILM 20

20. aastaga on Just Film kokku näidanud üle 1000 väga hea filmi ja sünnipäeva puhul tahaksime näidata neid kõiki. Kahjuks pole see aga päris võimalik ning valisime selle asemel lähiminevikust välja ühe laste- ja ühe noortefilmi, mida koos meenutada!

JF NOORTEFILMIDE PROGRAMM

Noorteprogramm on ülevaade möödunud aasta parimatest linateostest, mis on erinevatel noortele suunatud festivalidel auhindu korjanud ja tähelepanu pälvinud.

JF LASTEFILMIDE PROGRAMM

Just Filmi lastefilmide programm on mõldud kõige pisematele filmivaatajatele, nende vanematele ja vanavanematele. Siit programmist leiab lõbusaid muinasjutte, palju toredaid seiklusi ja ootamatuid juhtumisi. Kõige pisematele mõeldes on mitmed filmid dubleeritud eesti keelde.

JF TEADUS360°

Just Film ja Teadusagentuur on viiendat aastat järjest koos teinud eriprogrammi, mis toob vaatajateni parimad teadusfilmid. Programmi eesmärk on maailma ja universumit avastada, õppida tundma keemia, füüsika, bioloogia nähtusi ning keerukaid matemaatika valemeid ja mis kõige tähtsam - mõista kuidas toimib elu meie ümber. Selle aasta programm on suuresti pühendatud keskkonna ja loodushoiu teemadele. Tänu teadusele suudame maailma paremini mõista, hoida ja seeläbi inimeste elukvaliteeti parandada. On, mida avastada!

ECFA VÕISTLUSPROGRAMM

ECFA (Euroopa Lastefilmide Assotsiatsioon) võistlusprogramm toob esile Euroopa lastefilmid ning annab eritähelepanu noortele suunatud kvaliteetfilmidele. Mitmed Euroopa laste- ja noortefilmide festivalid, kes on ECFA liikmed, kutsuvad iga-aastaselt kokku rahvusvahelise, filmiprofessionaalidest koosneva erižürii, kes valib oma programmist ECFA auhinna võitja. Iga ECFA žüriiga festival edastab oma võitja ning need filmid hakkavad konkureerima iga-aastasele ECFA üldauhinnale - Euroopa parim lastefilm. Auhind antakse alati üle Berlinale filmifestivalil. ECFA auhinda hakati välja andma 2011. a ja tänaseks on sellest filmitegijate seas saanud mainekas auhind.

SHORTS ANIMA VÕISTLUSPROGRAMM

Animaprogrammi võistlusfilmid julgustavad loovat suhtumist peaaegu ainulaadsetes olustikes, alustades kaugetest galaktikatest ja lõpetades tavaliste kortermajade, koolide ja haiglatega; nad ei paku põgenemisteed, kuid nad viivad meid teerajale, mis on esteetilises ja narratiivses mõttes väärt järgimist. Oma koht on võistlusprogrammis ka väärt lasteanimal, mis esmakordselt võistleb eraldi kategoorias.

SHORTS NEW TALENTS VÕISTLUSPROGRAMM: ANIMA

Maailmas on plahvatanud uute rahvusvaheliste animatalentide laine. Neil on kinokunstile juba kindlad vaatenurgad, mis on valmis küsima, uurima, nalja tegema ning esitlema uusi esteetilisi lahendusi traditsiooniliselt käsitletud teemadel. Filmides on keerukad, kordamööda kaasaegsed ja nostalgilised; intiimsed ja ülekaalukad lood näiliselt lagunevast maailmast.

SHORTS NEW TALENTS VÕISTLUSPROGRAMM: LÜHIFILM

Tihtilugu juhtub nii, et parimad ideed tulevad inimestelt, kes ei ole pidanud kannatama aastatepikkuse asjatundlikkuse all, mis võib neid üsna kergesti küüniliseks muuta. Selle asemel võime leida värskeid perspektiive just filmitegijatelt, kes on noored või alles alustavad oma teekonda. Filme võib kõhklusteta pidada tipptasemel kinokunstiks, mille autorid suunavad filmitööstuse tulevikku.

Shorts Alternatiivid

Lühivormide mängumaalt leiab kavalat žanrikino, lummavat tantsufilmi ja ootamatuid vaatepunkte elule meie ümber. Shortsi alternatiivid on julge ja pretensioonitu avastusrõõm sellest, kui kaugele ja madalale, sügavale ja pööraseks me suudame minna.

Shorts Panoraam

Tänapäeval võib kõik kalandusega seotu juba eos kõlada kohatult, kuid mõtleme vaid parimat, kui ütleme, et Panoraami programm heidab välja laia võrgu tabamaks peenemaid detaile. Tulemus on intrigeeriv segu inimlikest lugudest, globaalsetest väljakutsetest ja universaalsetest probleemidest. Inspireeritud meile olulistest teemadest ning Pimedate Ööde filmifestivali fookusriigist, Panoraami programmi eesmärk on heita valgust maailma hetkeolukorrale, et vaatajat nii innustada kui ka talle väljakutse esitada.

Kinoffi Põhiprogramm

KinoFFi 2020. aasta põhiprogrammi kuuluvad Vene filmimaailma värksemad teosed, mitmed neist tänavuse Venemaa prestiižseima filmifestivali Kinotavr parimad palad.

Öökino

Legendaarsest "Öökino" programmist, mis annab unistele särtsu ja unetutele kosutust, leiab „Vitamiinilaksu” komöödiaid, lühikesi õuduslugusid HÕFFilt ning palju-palju hullumeelsust.

Lühikesed mässajad

Tihti on lühifilmi tegemine vastuhakuakt. Lühifilmižanr ei mahu sageli filmitööstuse tüüpilistesse raamidesse, kuna sel puudub kommertslik kandevõime, sest meediumi põhieesmärk on eksperimenteerida ja nihutada traditsioonilise kino piire. Kõik siinsed filmid ei kehasta vastuhakku mitte üksnes sisu ja vormi poolest, vaid annavad ka publikule võimaluse olla üks esimeste seast, kes saavad tutvuda filmitegijatega, kelle julge ja provokatiivne hoiak murravad järgnevatel aastatel filmimaailma reegleid. Käesolevad filmid osalevad Pimedate Ööde Filmifesivali võistlusprogrammis „Põhjusega mässajad”, mis on pühendatud tavapärase filmitootmise võtteid trotsivatele linateostele. Igal osaleval lühifilmil on võimalus võita Põhjusega mässaja lühifilmi eriauhind.

DOC@Shorts

Ükskõik kui palju ka ei üritaks, reaalsuse eest pole võimalik põgeneda. Küll aga on võimalik täielikult muuta oma nägemust reaalsusest. Ehk on just lühidokumentaal parim vahend avardamaks oma arusaamu suurest ja tundmatust maailmast. See annab suurepärase võimaluse astuda oma naabrite kingadesse ilma, et peaks nendes kuigi kaua ringi käima.