PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Ülim Õnn

Ingliskeelne pealkiri
Great Happiness
Pealkirja originaal
Great Happiness
Režissöör
Wang Yiao
Riik
Hiina
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Läbinägelik ja irooniline pilguheit väljakutsetele ja vasturääkivustele, millega Hiina noorem põlvkond silmitsi seisab. „Ülim õnn“ on Wang Yao paljutõotav debüütfilm, mis tervitab uut tulijat kohaliku sõltumatu filmikunsti skeenel ning peaks looma silla keerukama autorikino ja kergemate, kuid samas sotsiaalselt oluliste komöödiafilmide vahel, et köita ka laiemat publikut.

Tiibeti piiril Xiningis, Qinghai provintsi pealinnas aset leidev film jälgib Hiina ühe-lapse-poliitika ajal sündinud kolme sõbra elu tõuse ja mõõnu. Li kavatseb abielluda ja tahab saada ehitus-ettevõtjaks: ta on oma suurejoonelise ja kalli unistuse elluviimiseks valmis panema mängu nii oma vanemate korterid kui ka säästud. Sui töötab arhitektina ja peab kavandama projekti, millega Li pääseks ligi valitsuse lubadele ja fondidele, kuid ta on idealist ega saa minna kaasa moodsa trendiga linnade välimuse ühtlustamises. Xining on neli aastat abielus olnud, kuid tal pole veel last ja ta peab seetõttu taluma perekonna tugevat survet.

Kolme sõbra läbielamised ja isiklikud lood rulluvad lahti tragikoomilistes juhtumites pidevalt muutumises oleva linna taustal ja ühiskonnas, kus on ülekaalus materialism ning laiaulatuslik urbaniseerumine on muutnud Tiibeti platoo imeliselt kauni maastiku lõputute pilvelõhkujate rajooniks.

Giovanna Fulvi

Parima debüütfilmi auhind

Režissöör
Wang Yiao
Stsenarist
Wang Yiao, Yi Jingkai, Yu Quandong
Osades
Zhou Xiang, Yang Xiaohuo, Shen Jiajun, Tao Yuqiong, Hu Xiaoguang
Produtsent
Yosyf Benayoun, Rong Xiao, Wei Lesi
Operaator
Bao Peng
Monteerija
Sun Ivan
Kestus
Keel
Hiina

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Wang Yiao

Wang Yiao (snd 1990) on lõpetanud Pekingi Filmiakadeemia 2013. Aasta varem valmis tal esimene lühidokumentaalfilm „Over“. „Ülim õnn“ on režissööri esimene täispikk mängufilmilavastus.

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga