PÖFF : 2020 : BNFF

Süda tuksub tuks-tuks-tuks

Ingliskeelne pealkiri
My Heart Goes Boom
Pealkirja originaal
Explota, Explota
Režissöör
Nacho Álvarez
Riik
Hispaania
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM – VÄLJASPOOL VÕISTLUST

1970ndatel, kui riik vaevles diktatuuri režiimi tsensuuri käes, on noorel tantsijannal Marial raskusi enese vabalt väljendamisega, et oma ellu veidigi rõõmsaid värve tuua. Ta püüdleb oma unistuse poole – saada teletäheks – ja tema lugu jutustatakse läbi Raffaella Carra unustamatute hittide.

Maria põgenemine peigmehe juurest kiriku altari eest Roomas ja lend Madridi on üks selle muusikali pöördepunktidest. Varsti võetakse ta telesaate tantsutruppi, millest saabki alguse põnev muusikal täis kirevaid värve, rõõmu ja tolleaegset muusikat, kuhu on põimitud ka mõned kuulsad ühiskonnakriitilised laulud.

Algaja režissöör Nacho Álvarez näitab 70ndate Hispaania ühiskonna eri tahke ajal, mil riik ootas pikisilmi diktatuuri alt vabanemist ja valmistus ärkama välismaailmast tulevate ideede põhjal. Kui te veel pole kursis sellega, kes on Raffaella Carrà, tuleb tulla Lõunasse ning minna kaasa hea tuju ja optimismiga, mida filmi karakterid endas kannavad. Vaatamata paarile värske režissööri „näpukale“ jääb kinost lahkudes näole naeratus, sest see film on nagu karaokepidu, mida me kõik aeg-ajalt vajaksime.

Javier Garcia Puerto

Režissöör
Nacho Álvarez
Stsenarist
David Esteban Cubero, Eduardo Navarro, Nacho Álvarez
Osades
Ingrid García Jonsson, Verónica Echegui, Natalia Millán, Pedro Casablanc, Fernando Tejero
Produtsent
Mariela Besuievsky, Carlotta Calori, Nicola Giuliano, Francesca Cima
Operaator
Juan Carlos Gómez
Monteerija
Irene Blecua
Produktsioon
Tornasol Films, Indigo Film
Kestus
Keel
Hispaania

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Nacho Álvarez

Nacho Álvarez on audiovisuaalse kommunikatsioonide eriala lõpetanud hispaania-uruguai päritolu filmimees, kes on oma loomingus keskendunud kaasaegse kunsti esteetikale. Oma personaalset stiili ja vaatepunkti on ta rakendanud ka mitmes oma lühifilmis, kus ta on olnud ühes isikus lavastaja, monteerija ja operaator. Tema lavastatud reklaamklipid, moefilmid ja muusikavideod on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu ja pälvinud preemiaid kõikjal maailmas. „Süda tuksub tuks-tuks-tuks“ on tema mängufilmidebüüt.

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga