PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Armugan

Ingliskeelne pealkiri
Armugan
Venekeelne pealkiri
Армуган
Pealkirja originaal
Armugan
Režissöör
Jo Sol
Riik
Hispaania
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Jo Sol on režissöör, kes esindab filmikunsti seda poolust, kus leitakse, et film ei pea olema nagu sorava juturaamatu lugemine. Filmi vaadata tähendab kaasa mõelda. Seepärast iseloomustabki autori loomingut nn arthouse'ilik lähenemine, teatud eksperimentaalsus. Jo Sol on mõtleja, kes väljendab end läbi kinematograafia. Meelelahutuskinole orienteeritud vaataja ja filmiajakirjanik ei pruugi alati autorit mõista, kuid festivalide publik ja pisut nõudlikuma maitsega kriitikud oskavad tema filme hinnata.

Armugan on mees mägedes. Tema kaaslasteks on taevalaotus, lambad ja isiklik abistaja. Armuganil on liikumispuue. Tema abistaja, Anchel, on töötanud haiglas palliatiivravis. Kui Armuganile tuleb kutse, aitab Anchel mehe mägedest alla abivajaja juurde. Armugan on Lõpetaja. Inimesed pelgavad teda, sest tunnetavad, et mees teab midagi sellist, mida meie ei tea. Lõpetajal on oskused ja teadmised, kuidas aidata surijal minna. Anchel tahab seda iidset ja unustatut õppida.

Võimas filmilik elamus, poeetiline ja sügavalt filosoofiline. Autor võtaks nagu vaataja käekõrvale, juhtides ta mõtteradadele elust ja surmast. Nende eetiliste küsimuste juurde, mis tekivad meil siis, kui näeme oma surmahaiget lähedast kannatamas või kui räägime üldiselt eutanaasiast, aga ka nendest tabumõtetest, mida me endale ligi ei lase – mõeldes iseenda surmast, mis paratamatult kord saabub.

Mihkel Möölman

Auhind parimale filmimuusikale

Oikumeenilise žürii auhind

Režissöör
Jo Sol
Stsenarist
Jo Sol
Osades
Gonzalo Cunill, Iñigo Martínez, Núria Lloansi, Núria Prims
Produtsent
Daniel Vergara, Jo Sol, Leo Dolgan
Operaator
Daniel Vergara
Monteerija
Afra Rigamonti
Produktsioon
Shaktimetta, La Bendita Produce
Kestus
Keel
Hispaania

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Jo Sol

Jo Sol (snd 1968) on stsenarist ja režissöör, kes sai tuntuks filmidega „El taxista ful“ (2005), „Vivir y otras ficciones“ (2016) ja „Fake Orgasm“ (2010). Tema filmograafia kombineerib eksperimentaalsema visuaalkunsti täispika dokumentaalfilmi žanriga, kus on alati sees tugev sotsiaalpoliitiline agenda. Lavastaja filme on näidatud kogu maailmas, sh San Sebastiani, Locarno, Göteborgi, Müncheni, Istanbuli, Sao Paolo, Buenos Airese jpt festivalidel.

Filmograafia/Filmography: Tatawo (Tattoo Bar, 2000), El taxista ful (The Taxi Thief, 2005), Fake Orgasm (doc, 2010), Vivir y otras ficciones (2016), Armugan (2020)

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga