fbpx

Pühapäev teab, et ükskõik kui palju ka hunti ei söödaks, lõpuks pöördub ta ikka metsa tagasi

Viimane sööm filmielamusi PÖFFilt! Pühapäevasest valimist leiad vaatamiseks ja hindamiseks PÖFFil auhindadega pärjatud filme. Südamest suur tänu teile pöffihundid, kelle kari kasvas tänavu rekordiliselt suureks. Nii palju külastusi pole Pimedate Ööde filmifestival veel kunagi kogunud – kokku üle 90 000.

Kogu pühapäevast PÖFFi programmi saad uudistada siin.

Vastupidi — PÖFFi Grand Prix võitja

P, Detsember 1 kell 17:00 Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Filosoofiliselt kõva pähkel, mis Jaapani tööstuslinna ääremaal kulgevas ehedas realismis areneb omamoodi mõistulooks minevikust ja sellest edasi liikumisest. Ühel päeval leiab oma isaga kahekesi elav Sora vanaisa asjade seast sõjaaegse päeviku, mis kirjutab nende kodu lähedale peidetud aardest. Ootamatult jääb samal ajal isa auto alla kodutu mees, kes ei räägi sõnagi ning liigub ühest kohast teise vaid tagurpidi kõndides. Teiste seas Eesti operaatori Max Golomidovi poolt loodud film toob siinsetesse kinosaalidesse selle eriskummalise maailma tõeliselt visuaalselt paeluva elamusena

Kalel 15 — PÖFFi parima režii auhind

P, Detsember 1 kell 20:00 Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Filipiinide saareriigis domineerib ühtpidi katoliiklus ja teisalt levib kulutulena AIDS. Need kaks justkui üksteist välistavat äärmust rebivad katki teismelise Kaleli sisemaailma, kelle isa on preester, kuid HIV-i nakatunud poisi enda argipäev kõike muud, kui õnnis Jumala teenimine. Selleks pole elu hammasrataste vahele jäänud Kalelil õigupoolest võimalustki ühiskonnas, mis teda igal teisel sammul üha uuesti ära põlgab ja maha salgab. Jõuline ja liigutav film sellest, kuidas mõnikord satutakse halvale teele mitte kurjade kavatsuste tõttu, vaid meeleheitlikult armastust otsides.

Rüüstatud — Rahvusvaheline filmikriitikute (FIPRESCI) auhind

P, Detsember 1, 201921:00 Kino Artis, Saal 1, Tallinn

Robile on oma isa ootustele vastamine justkui iseenda varju tagaajamine. Vargused toovad aga palju efektiivsemalt raha sisse ja pakuvad lõunasöögiks adrenaliini, mis lisab veidigi värvi trööstitule sadamalinna elule. Pealegi on põgenemine üks asi, mida Rob oskab – ta on terve elu pagenud teda ümbritseva reaalsuse eest. Väga tugev näide briti krimidraamast, mis paneb pinevusest hinge kinni hoidmisega tegema tubli mitu kopsuharjutust.

Psühhoosia

P, Detsember 1 kell 15:30 Kino Sõprus, Tallinn

Kustumatu elamus neile, keda mannavahu asemel võluvad filmikunstis Ingmar Bergmani ja Lars von Trieri tööd. Kummastavalt enigmaatiline visuaalne režii pakub tõeliselt tugeva thriller’i ja fantaasiafilmi seguna mõtteainest reaalsuse ja kujutelmade piiride üle, mida psühhiaatriakliinikus viibiv Jenny enam oma psühhoosi tõttu eristada ei suuda. Filmi teeb oluliseks ja märkimisväärseks mitte ainult selle väga kõrge kunstiline tase, vaid ka tõsiasi, et filmi režissöör Marie Grahtø on ise nooruses psühhoosi pidanud läbi elama ning avab nüüd selle painajaliku maailma suuresti läbi isikliku kogemuse.

Armasta mind õrnalt

P, Detsember 1 kell 18:30 Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Film, mis jääb pikalt seal kuskil rinnus kõlama. Liigutav, lööv, ja omanäoline sisekaemus noore naise maailma, kel diagnoosiks agorafoobia, mis piirab ärevushäirete kujul sotsialiseerumist ja üleüldiselt ühiskonnas võluva filigraansusega sotsiaalse liblikana funktsioneerimist. Agorafoobia on tänapäeva ühiskonnas üheks kõige levinumaks foobia alaliigiks ning enamjaolt esineb seda just naistel. Peategelasel Secondal oma väikeses kindluses aga igav ei hakka. Tema maailm on tihti isegi maagilisem sellest, mida normaalsuseks peame. Suuremas pildis on see tõeliselt tugev portreefilm naisest, kes kõnnib, mõtleb ja on ise viisil ühes oma vahetu siirusega.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival