fbpx

Laupäev alistumisega kätt ei suru ja võitleb oma viimse piirini

Tänase filmivaliku kangelased ei ole ükski sõdija tüüpi. Küll aga on neist viimne kui üks võitleja, kes seisab iseenda ja oma väärtuste eest. Ükssarvikute asemel leiab siit kakssarviku ilma Kalmetita, abielust ellu abistajaid, ootamatu armastuse otse keset sõnnikut ning munarakke, mis lihtsalt viljastuda ei suvatse. Valikut on, elamusi veel rohkemgi.

Kogu laupäevast programmi saad avastada siin.

Viimane valge

L, November 30 kell 15:00 Apollo Kino Solaris, Saal 4, Tallinn

Hollandi, Saksamaa ja Belgia koostöös valminud dokumentaalfilm pole tõele au andes suurim meelelahutaja tänavusel PÖFFil, kuid see-eest äärmiselt oluline mõtete peatuspunkt, millele veidi oma aega pühendada. Selle loo peategelaseks on üksik poissmees Sudan, põhja valge-ninasarvik, kes suri 2018. aasta märtsis. Sudan oli viimane oma liigi esindajatest. Film dokumenteerib lõikavalt vastuolulist reaalsust, mil Sudani kaitsevad relvastatud sõdurid. Kaudses mõttes need samad püssid, kes selle liigi hävimisele teed sillutasid. Puudust ei tule ka ajakirjanduse kujul avaliku meedia tähelepanust, mis ärkab siis, kui on juba paratamatult liiga hilja.

“Viimane valge” on karm, kuid südamlik vaatamine, mis õpetab väärtustama, panustama ja hoidma. Kuivõrd Keenia võib tunduda hirmus kauge koht, mida justkui ei saagi üksikindiviid siin Eestis mõjutada, siis teame tänaseks kõik väga hästi, kuidas ülejäänud liikide säilimine Maal on otseses korrelatsioonis meie igapäevaste tarbimis- ja käitumisharjumustega.

Ükskord Kurbuse Mäel

L, November 30 kell 20:45 Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Tunnustatud Soome režissööri Rax Rinnekangase film viib meid mänglevatesse kujutelmadesse, mille puhul esimeseks suureks küsimuseks kerkib, kuidas niivõrd andekate ideede peale üldse tullakse? Filmi sündmustik hargneb Sergio Leone’i ikoonilise vesterni „Hea, paha ja inetu“ (1966) lõpustseeni lokatsioonis Kurbuse Mäel, kuid sedapuhku on Clint Eastwoodi, Lee van Cleefi ja Eli Wallachi asemel kangelasteks mõranenud abieludes naised, kes oma probleeme eriskummalises võtmes lahti harutavad. Sügav sisu, kõrgetasemeline minimalistlik esteetika ja kahtlemata unikaalne lähenemisnurk — niisiis, soovitatav vaatamine!

Onu

L, November 30 kell 21:00 Coca-Cola Plaza, Saal 6, Tallinn

Taani režissööri Frelle Peterseni film on justkui Eestis loodud. Seda nii oma dramaturgiliselt stoilises laadis kui ka teemakäsitluses, mis võtab ette ääremaastumise ilu ja valu. Läbi 27-aastase naise Krisi räägitud lugu analüüsib lojaalsust, oma juurtele truuks jäämist ning sisemas pakitsevaid salasoove. Krisi üheskoos oma onuga elatud aastate rahu pööravad pea peale tunded loomaarstist Johannese vastu, mis tõukavad juba keskeale lähenevat naist avastama oma feminiinsust.

Pajupuu

L, November 30 kell 18:45 Apollo Kino Solaris, Saal 4, Tallinn

Kuldlõvi võitja ja Oscari-kandidaat Milcho Manchevski režii toob kinoekraanidele äärmiselt delikaatse ning valulise, kuid seejuures olulise teema — naiste viljakus. Läbi mitme sajandi ja kolme naise kulgeva jutustuse tekib võimalus näha ning mõista traditsioonilisusega kaasnevat survet ja emaduse tiksuva kellaga kaasnevaid taakasid, mis vajavad kaasaja avatud ühiskonnas valehäbist vabastatud dialoogi.

Tuhk ja tolm

L, November 30 14:00 Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Film, mis mõjub oma vormilt kui haiku. Delikaatselt, hoolega valitud minimalistlikke vahenditega võtab “Tuhk ja tolm” ette suured teemad ja pakub mõtteainet üheselt mõistetavate vastuste asemel. Filmi peategelasel, noorel neiul Hae-su’l tuleb ootamatult hakkama saada üksi nii iseenda kui ka oma ema surmaga. Tundub aga, et lisaks emale tuleb saladusena matta ka tõde juhtunust.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival