fbpx

Reede teab, et me kõik oleme või olime kellegi jaoks lapsed, kes kukuvad ja kasvavad oma kingades elu lõpuni

Kodu on üks olulisimaid sõnu, mis meie tähendusväljades leidub. See on kasvulava, mille seinte vahel ei ole võimalik täis kasvada, täiskasvanuks saada. Pinnas juurtele, mille toel areneb aasta aastasse uus eluring ümber meie tüvena sirguva kese või hoopiski järjekordne otsiv võrse keset kõikjale hajuvat võsa. Kodu on paik, mille eest tänased õnnekütid kord põgenevad või mida oma maailma pea peale keerates otsivad.

Reedene filmivalik on omamoodi meeldetuletus olla mõistev mõlemal juhul. Olla hooliv. Kunagi ei tea, millisesse koju peab sinu ees seisev inimene oma päeva lõpuks naasema.

Kogu reedest programmivalikut saab avastada siin.

Lause lõpp

R, November 29 kell 19:00 Coca-Cola Plaza, Saal 7, Tallinn

Provintsliku mentaliteediga isa ja eksvangist poja vihavaen üksteise vastu on sunnitud ennast ära mahutama keskklassi pereautosse, mis kulgeb ühes nende pere ema tuhaga mööda Iirimaa mägiseid maastike järveni, kuhu oli tema sooviks olla puistatud. Teekonnafilm, mille emotsionaalsed mastaabid on kordades suuremad läbitud kilometraažist ning andeks andmise võimalus kaugemal, kui ükski Euroopa nurk. “Teekonna lõpus” puuduvad üheselt mõistetavad kangelased. On vaid inimsuhted oma olulisuses ja keerukuses ning kargelt liigutav vaatamine.

Looritatud

R, November 29 kell 18:00 Kino Sõprus, Tallinn

Kahe teismelise venna ning õe kasvamislugu, kus enesedefinitsioon koorub läbi oma seksuaalsuse avastamise, mis jääb väljapoole konventsionaalseid soolisi šabloone ja pesitseb keelatud viljadena represseeritud tabude alal. Lisaks eneseotsingule lahkab film armastuse avaldumisvorme, perekonnasuhteid ning proovib ilma hinnanguid ja silte andmata läbi filmikunsti luua dialoogi teemade ümber, mis üldjuhul sõnastust ei leia. Film, mida Sigmund Freud ilmselt vaatama läheks.

Kalel 15

Maailma esilinastus
R, November 29 kell 18:00 Coca-Cola Plaza, ISense Saal, Tallinn

Filipiinide saareriigis domineerib ühtpidi katoliiklus ja teisalt levib kulutulena AIDS. Need kaks justkui üksteist välistavat äärmust rebivad katki teismelise Kaleli sisemaailma, kelle isa on preester, kuid HIV-i nakatunud poisi enda argipäev kõike muud, kui õnnis Jumala teenimine. Selleks pole elu hammasrataste vahele jäänud Kalelil õigupoolest võimalustki ühiskonnas, mis teda igal teisel sammul üha uuesti ära põlgab ja maha salgab. Jõuline ja liigutav film sellest, kuidas mõnikord satutakse halvale teele mitte kurjade kavatsuste tõttu, vaid meeleheitlikult armastust otsides.

Bruno

R, November 29 kell 20:00 Coca-Cola Plaza, Saal 8, Tallinn

Kas see miski on ikka veel kadunud ka siis, kui seda enam ei otsita? Kodutut Danieli enam ühiskonnas justkui ei eksisteerigi, kuid tema koera jaoks on mees kogu maailm. Seda seni, kuni kahe saatusekaaslase teed läbi kaose lahku löövad. Ainsaks hoolivaks toeks jääb Londoni tänavatel elava Danielile poisike, kes kodu otsimise asemel on sealt pagenud. Emotsioone üle pea kaela viskav raske film paneb pärast põhjalikku raputamist hindama kõike seda, mida elus iseenesest mõistetavana võtame.

Perekond

R, November 29 17:45 Coca-Cola Plaza, Saal 4, Tallinn

“Kõik on tehtav ja ostetav. Ka ideaalne perekond.” Umbes nii võiks kokku võtta moto, millega see film rüseleb. Justnimelt rüseleb, sest kohmaka jantimisega on see tükk algusest lõpuni täidetud. Täiesti oma rütmi järgi vurritavavas komöödias kohtame üksikut meest, kes lihtsalt palkab näitlejad, kes täidaksid vanemate, venna ja õe rolli tema elus. Austraalia režissööri poolt Kiievis tavakodanike näitlemisel loodud film võiks olla iseenesest absurdi tipp, kuid tegelikkuses toimiv ja trendikas lahendus juba Aasia maades, mille olemust saab kaeda ka siin.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival