fbpx

10 näpunäidet ägeda zombifilmi tegemiseks

Sul läheb vaja: kaameraga telefoni, räbaldunud riided zombile, grimmivahendeid ja kunstverd, vähemalt kahte näitlejat, vähemalt ühte võttepaika. Nimekirja koostas #zombiminut videkonkursi tarvis eesti esimese zombifilmi “Reich of Dead” kaasprodutsent ja kunstnik Eret Kuusk.

1) Lahe zombifilm põhineb heal ja vaimukal lool. Võta aeg korraks maha ja panusta hetkeks loo kirjutamisse. Kirjuta nii lihtne lugu kui võimalik! Puänt on oluline!

2) Zombifilm võib olla komöödia, tragöödia või näiteks ka muusikal. Ole leidlik. Avarda žanri piire!

3) Leia vähemalt kaks näitlejat – hea ja paha karakter. Selgita näitlejatele lugu. Tehke paar korda stseenind ilma kaamerata läbi. Oluline on tekitada tegelastevaheline konflikt.

4) Luba näitlejatel improviseerida. Lõputult duubleid ei viitsi keegi teha!

5) Grimmeeri zombi. Välimus on väga oluline. Osta valget ja lillat näovärvi ning vähemalt liiter kunstverd. Kui raha üldse pole, siis ajavad hapukoor ja ketšup ka asja ära. Riieta zombi räbalatesse. Vanu riideid leiad kaltsukate tasuta asjade korvist!

6) Filmi materjal ise üles, nii on sul toimuva üle parem kontroll.

7) Et hiljem tüütuid montaazivõtteid vältida, püüa materjal purki ühe non-stop võttega. Nii saavutad toreda koduvideo efekti!

8) Kutsu oma vanaema, vanavanaisa või hoopis viieaastane väikeõde zombit mängima, saad huvitava rollijoonise ja kõigil tuju tõuseb.

9) Massistseeni kutsu inimesi tänavalt või tee üleskutse Facebooki gruppi “Pean saama näidelda muidu suren!”.

10) Lepi võttepaikade osas omanikega varasemalt kokku, et võtte ajal segadust ei tekiks. Ja shuut!

Valmis film saada HÕFFi videokonkursile #zombiminut ja võida uhiuus Sony Xperia XZ2 telefon. Videkonkursi kohta lähemalt loe SIIT!

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival